Detoks dla twojej cery

Wyobraź sobie, że masz do wyboru: nałożyć na twarz zwykły puder, który ma w swoim składzie parabeny lub możesz skorzystać z kosmetyku z naturalnych składników. Który z nich wybierzesz? Jestem pewna, że postawisz na ten drugi. Ja bym tak samo postąpiła. Po co niszczyć cerę i codziennie fundować jej dawkę chemikaliów, jak można zastąpić to czymś organicznym. Niestety na rynku nie ma zbyt wielu tego typu produktów.

Firma Bourjois postanowiła nam pomóc i wypuściła puder „Bio-Detox”. Jego skład cię zachwyci. Jest on w 100% naturalny. Jest to mieszanka roślinnego chlorofilu, cząsteczek pudru lnianego, nasion drzewa Moringa i wielu innych. Za 8g tego kosmetyku musisz zapłacić około 60 zł.

To dosyć wysoka kwota, ale pamiętaj, że masz do czynienia z produktem całkowicie organicznym.

Wizualnie puder robi dobre wrażenie. Jest zamknięty w białej kasetce. W środku znajduje się lusterko, ale w dosyć nietypowej formie, bo jest ono obracane. Ma to służyć temu, abyś mogła go ustawiać pod takim kątem, jaki ci najbardziej odpowiada. Zamek jest na magnes, co jest dosyć dobrym rozwiązaniem, bo nie musisz się męczyć z otwarciem i nie połamiesz sobie przy tym paznokci, co często się zdarza przy tradycyjnych opakowaniach. Po otworzeniu, zobaczysz dwie przegródki, w jednej jest puder, a w drugiej gąbka, która służy do aplikacji.

Sam puder może odstraszać swoim zapachem. Raczej nie jesteśmy przyzwyczajone do takiej woni. Ale nie ma się co zrażać, bo w naturalnym składzie nie ma miejsca na sztuczne aromaty. Rozprowadzenie kosmetyku nie jest trudne, chociaż na początku może ci się wydawać, że konsystencja jest zbyt tępa. Ale po kilku użyciach się przyzwyczaisz. Dużym plusem jest krycie, które zapewnia puder. Nie przebijają przez niego żadne krostki, ani przebarwienia. Do tego formuła jest tak stworzona, żeby nie zatykała porów. Dodatkowo nie podkreśla suchych skórek. Jego kolejnym działaniem jest rozświetlenie za sprawą delikatnych drobinek. Jedynym minusem jest matowienie, które utrzymuje się zaledwie kilka godzin.

„Bio-Detox” jest innowacyjnym produktem na rynku i warto go wypróbować. Może od razu zakochasz się w naturalnych składnikach? Będzie miało to na pewno pozytywne skutki dla twojej cery.

author

Redakcja - Bożena Rycińska

Autorka sekcji powiązanych z makijażem, trendami w kosmetologii. Zapalona fanka kuchni wegańskiej, na co dzień zajmująca się stylizacją oraz wizażem która na bieżąco stara się poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności właśnie w dziedzinie kosmetyki.